Çelik yapı sistemleri

Asma Kat Çelik Çatı Ferforje korkuluk

Farklı Türde Binalarda Kolay Monte Edilen Çelik Çatı Sistemleri

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda farklı türlerde pek ok yapı inşa ediliyor. Nüfus artışı ve beklentiler doğrultusunda konutlar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, çeşitli kuruluşlara ait depo alanları bu yapıların başında geliyor. Bu binalar hem büyüklük hem de tasarım ve kullanılan malzeme bakımından birbirinden oldukça farklı özellikler sergiliyor. Bu farklı özelliklerine rağmen çelik kapısistemleri bu yapıların hepsinde kullanılabiliyor. Binanın özelliğine bağlı olarak hafif ya da daha dayanıklı bir çatı sistemi oluşturulabiliyor. Burada yapının özelliği kadar, bulunduğu noktanın kar ve rüzgâr yüklerinin de göz önüne alınması gerekiyor. Çelik kullanılarak oluşturulan çatı sistemlerinin en önemli özelliği kuşkusuz dayanıklı ve uzun ömürlü olması. Alternatiflerine kıyasla daha az malzeme kullanılarak çatıyı oluşturmaya olanak vermesi ve buna bağlı olarak ekonomik olması çeliğin diğer avantajları arasında yer alıyor. Çelikle ilgili önemli faydalar arasında çatı oluşturma işleminin kısa sürede tamamlanabilmesi de bulunuyor.

Kaliteli ve Güvenli Asma Kat Uygulamaları

Yüksek tavanlı yapılarda zeminle tavan arasına ilave bir kat oluşturulması ve bağlantının da bir merdiven aracılığıyla gerçekleştirilmesi maltepe çelik kapı, olarak ifade ediliyor. Bu uygulama oldukça kullanışlı olmasına, yapıdan daha fazla yararlanmaya olanak vermesine rağmen uygulamanın dikkatli yapılmaması halinde birtakım riskler barındırabiliyor. Öncelikle asma katın kiriş, kolon ya da tavandan destek alınarak yapılabileceğini ve uygulamanın binanın yükünü artıracağını dikkate almak ve hesaplamaları buna göre yapmak gerekiyor. Asma katın kaliteli ve güvenli olabilmesi için bir uzmandan destek alınarak yaptırılmasında ve ağırlık merkezinin düzgün bir şekilde hesaplanmasında yarar var. Bu uygulama mekânın özelliğine göre farklı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Tasarım, kullanılan malzeme ve uygulama alanının büyüklüğüne bağlı olarak da fiyatlar değişiyor.

Merdiven Korkuluğunda Estetik Uygulama

Merdivenler için güvenli kullanımın bir aracı olan korkuluklar değişik malzemelerden yapılabiliyor. Estetik ve zarif korkuluklara sahip bir merdiven yaptırmak isteyenlerin tercihi ise ferforje korkulukçeşitleri oluyor. Sanatsal görünümü ile yapılara kalite ve estetik katan bu uygulama, uzun ömürlü ve kullanışlı olması yönüyle de dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir